Onedio’ya büyük tepki: Yangına ‘Olimpiyat ateşi’ dedi


Onedio, Mardin ve Diyarbakır’ın köylerinde çıkan ve 15 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili pylaştığı karikatürde ‘olimpiyat ateşi benzetmesi yaptı.

Yayımlanan karikatürde “Köylü şirinlerin başlattığı anız olimpiyat ateşi Mardin’e doğru ilerliyor” ifaleri yer aldı. İfadelerin tepki toplamasının ardından Onedio herhangi bir açıklama yapmadan karikatür paylaşımını kaldırdı.

KARİKATÜRİSTTEN AÇIKLAMAKarikatürü çizen Sina Ateş ilk olarak ‘sayfasındaki hareketliliği görünce’ açıklama yapma ihtiyacında olduğunu belirterek “Cuma günü paylaşmış olduğum postun içindeki bir görselde Diyarbakır’daki yangınların anız kaynaklı çıktığı hakkında bir çalışma yapmıştım. Bugün ben de sizlerle beraber savcılığın sunduğu ön rapor hakkında bilgi edinerek, anız kaynaklı değil elektrik kaynaklı olduğu bilgisini aldım” dedi ancak özür dilemedi.

Bu açıklamaya da tepkilerin gelmesi üzerine yeniden paylaşım yapan Sina Ateş “Niyetim kimseyi kırmak ya da üzmek değildir hele ki böyle bir olayla… Bu çizimleri yaparken de ne etnik ne de sınıfsal olarak ayrım yapmak asla aklıma gelmemiştir. Yine kalbini kırdığım ve aksini düşündürttüğüm varsa özür diliyorum.” diye yazdı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x